Svenska mästerskap

Title Description File
Svenskt Mästerskap 2017 på Rastaholm
Plc Segelnr Skeppare Klubb Besättning
1 SWE 3352 Pontus Rosberg  USS  Anders Fernlund
Tomas Norberg
2 SWE 2242 Nils Virving  StSS  Niklas Virving
Peter Sahlen
3 SWE 2404 Joop Somhorst  LdSS  Göran Ejdeling
Fredrik Hansson
Svenskt Mästerskap 2017 på Rastaholm
Svenskt Mästerskap 2016 i Skärhamn
Plats Segelnr Skeppare Klubb Besättning 1 Besättning 2
 1 SWE 3359 Jonas Länje LdSS Peter Andersson Fredrik Hörnfeldt
 2 SWE 1928 Fredrik Wigelius SSG Patrik Erlandsson Lars Graden
 3 SWE 1113 Johan Davidsson LdSS Christer Eek Håkan Häggström
Svenskt Mästerskap 2016 i Skärhamn
Svenskt Mästerskap 2015 i Uppsala
Plats  Segelnummer  Skeppare  Klubb  Besättning 1 Besättning 2
 1  SWE 1489  Peter Berg  LdSS  Olof Johnsson  Magnus Lindqvist
 2  SWE 1702  Joop omhorst  LdSS  Håkan Persson  Göran Ejdeling
 3  SWE 507  Fredrik Hansson  BKSS  Mattias Alm  Malin Källström
Svenskt Mästerskap 2015 i Uppsala
Svenskt Mästerskap 2014 i Ljungskile
Plats  Segelnummer
Skeppare  Klubb   Besättning 1   Besättning 2
 1 SWE 3352   Pontus Rosberg USS Norberg Rosberg
 2 SWE 2400 Tomas Hurtig ASS Berg Andersson
 3 SWE 507 Fredrik Hansson BKSS Fällman Alm
Svenskt Mästerskap 2014 i Ljungskile
Svenskt Mästerskap 2013 i Nynäshamn

 

 Plats Segelnummer Skeppare Klubb Besättning 1 Besättning 2
 1  SWE 3352 Pontus Rosberg  USS Anita Rosberg Tomas Norberg
 2 SWE 8 Patrik Erlandsson KSSS Filippa Kleineman Lars G Karlsson
 3 SWE 1489  Peter Berg  LdSS  Olof Johnsson Magnus Lindqvist
Svenskt Mästerskap 2013 i Nynäshamn
Svenskt Mästerskap 2012 i Skärhamn
Plats Segelnummer Skeppare Klubb Besättning 1 Besättning 2
 1  SWE 1928 Fredrik Wigelius HaJS  Rebecka Waxler Patrik Erlandsson
 2  SWE 262 Anders Carlsson ÖSS Nils-Erik Lindström Fredrik Hörnfeldt
 3  SWE 3359 Jonas Länje LdSS Elisabeth Länje Joakim Fors
Svenskt Mästerskap 2012 i Skärhamn
Svenskt Mästerskap 2011 i Uppsala
Plats Segelnummer Skeppare Klubb Besättning 1 Besättning 2
1  SWE 507  Fredrik Hansson  BkSS  Henrik Fällman  Mattias Alm
 2  SWE 3352  Pontus Rosberg  USS  Anita Rosberg  Tomas Norberg
 3  SWE 8  Patrik Erlandsson KSSS  Mikael Lindros Henrik Sohlman
Svenskt Mästerskap 2011 i Uppsala
Svenskt Mästerskap 2010 i Mönsterås
Plats Segelnummer Skeppare Klubb Besättning 1 Besättning 2
 1  SWE 2400 Tomas Hurtig ASS Gunnar Andersson Stefan Berg
 2  SWE 507 Fredruk Hansson  BkSS  Mattias Alm  Oskar Hansson
 3  SWE 3352 Pontus Rosberg USS Anita Rosberg Tomas Norberg
Svenskt Mästerskap 2010 i Mönsterås
Svenskt Mästerskap 2009 i Träslövsläge
Plats Segelnummer Skeppare Klubb Besättning 1 Besättning 2
 1  SWE 3359  Jonas Länje GKSS Länje Fors
 2  SWE 8 Patrik Erlandsson KSSS Lindros Solman
 3  SWE 2400 Tomas Hurtig  ASS  Andersson Berg
Svenskt Mästerskap 2009 i Träslövsläge
Svenskt Mästerskap 2008 på Dalarö
Plats Segelnummer  Skeppare Klubb  Besättning 1 Besättning 2
 1 SWE 8 Patrik Erlandsson  KSSS Henrik Sohlman  Mikael Lindros
 2 SWE 3011 Claes-Henrik Möse LdSS Lotte Waller  Christer Andersson
 3 SWE 1767 Mats Bengtsson DaBK Bobo Bengtsson  Håkan Jegnell
Svenskt Mästerskap 2008 på Dalarö
Svenskt Mästerskap 2007 på Råå Svenskt Mästerskap 2007 på Råå
Svenskt Mästerskap 2006 i Arkösund Svenskt Mästerskap 2006 i Arkösund
Svenskt Mästerskap 2005 på Marstrand Svenskt Mästerskap 2005 på Marstrand
Svenskt Mästerskap 2004 i Uppsala Svenskt Mästerskap 2004 i Uppsala
Svenskt Mästerskap 2003 i Lomma Svenskt Mästerskap 2003 i Lomma
Svenskt Mästerskap 2002 i Örnsköldsvik Svenskt Mästerskap 2002 i Örnsköldsvik
Svenskt Mästerskap 2001 i Arkösund Svenskt Mästerskap 2001 i Arkösund
Svenskt Mästerskap 2000 i Sjötorp Svenskt Mästerskap 2000 i Sjötorp
Svenskt Mästerskap 1999 på Utö Svenskt Mästerskap 1999 på Utö
Svenskt Mästerskap 1998 på Råå Svenskt Mästerskap 1998 på Råå
Powered by Simple
Total posts 8269 • Total topics 1229 • Total members 1170 • Newest member rH7yB6bGKL